Bubnový žací stroj EUROCAT 311 alpha-motion

EUROCAT 311 alpha-motion

Závěs alpha-motion

Nově vyvinutý závěs alpha – motion zahájil novou éru v oblasti čelně nesených žácích strojů. Konstrukce se zakládá na propracované kinematice aktivního nosného rámu. Snadná agregovatelnost s traktory různých výrobců s výkonovou třídou od 60 do 300 k. Jediný požadavek při agregaci - výška třetího bodu 1,37 m. Základním principem je snaha o zachování konstantního přítlaku na žací nosník bez ohledu na změnu polohy lišty, to znamená, že spolu s lištou kopíruje terénní nerovnosti i její závěs a odlehčení pomocí integrovaných vinutých pružin zůstává na
konstantní úrovni. Nedochází tedy k jejich protahování nebo zkracování, které vede následně k vyzdvižení lišty ze záběru nebo naopak k poškození drnu.

Alpha - motion kopíruje plynule jak v podélném směru, tak i příčně – např. Při zatáčení za jízdy na svahu, a to i při vyšší pojezdové rychlosti. Alpha-motion - závěsný modul pro čelní žací stroje – revoluce v žací technice. Základním principem je snaha o zachování konstantního přítlaku na žací nosník bez ohledu na změnu polohy lišty, to znamená, že spolu s lištou kopíruje terénní nerovnosti i její závěs a odlehčení pomocí integrovaných vinutých pružin zůstává na konstantní úrovni.

Pohon

Přes kloubový hřídel probíhá přenos sil na vstupní převodovku, která přes propojovací hřídele a šestihranný hřídel pohání žací bubny. Šestihranný hřídel se otáčí v olejové lázni a spolehlivě pohání žací bubny. Pohon je zabezpečen pojistkou proti přetížení v kloubovém hřídeli. Volnoběh integrovaný v hnacím ústrojí.

Odlehčení dvěma mohutně dimenzovanými tažnými pružinami

Do závěsného modulu jsou integrovány dvě mohutně dimenzované pružiny. Tyto pružiny zajišťují rovnoměrné odlehčení v pracovním rozsahu 500 mm.

Kryty

Kryty jsou jednoduše sklopné a zajistitelné. Pro zvýšení komfortu lze postranní kryty na přání hydraulicky sklopit.

Zaujal Vás diskový žací stroj EUROCAT 311 alpha-motion? Napiště nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

AGRO bazar

Kategorie AgroBazar nabízí
použitou zemědělskou
techniku vhodnou pro menší
farmáře, pro které jsou nové 
stroje finančně příliš náročné.

Přejít na AGRO bazar >>Prodej nafty

35,50 Kč

© 2024, ZEAS, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑