Univerzální secí stroje TERRASEM

Univerzální secí stroje TERRASEM

Pöttinger doplňuje řadu univerzálních secích strojů TERRASEM o další novinku, kterou je PŘIHNOJOVÁNÍ. Nasazení systému s přihnojováním je možné současně při setí pro vyšší výnos s doplněním živin. Tím se docílí optimálních podmínek pro růst v počátečním stádiu a zlepší se zapojení porostu a generativní výkon osiva.

Přívod hnojiva pro TERRASEM fertilizer probíhá pomocí samostatných dvoudiskových botek Dual-Disc do zpracované půdy. U tohoto systému Dual-Disc se hnojivo dostává do půdy pomocí dvoudiskových výsevních botek, které jsou vedené mezi dvěma řadami osiva. Hloubka uložení hnojiva je nastavitelná. Za tím následuje celoplošné zpětné utužení a hned potom samotné setí osiva. Dvoudisková botka Dual-Disc dokonale uloží hnojivo k osivu, případně ke kořenům. To přináší nejen úsporu hnojiva a snížení neproduktivních ztrát, ale pomáhá i při vybudování kořenového systému a tím dlouhodobě k optimálně vyšším výnosům.
 
Další přednost TERRASEM fertilizer spočívá v tom, že u těžkých půd je nutný jen jeden přejezd a tím se šetří samotná půda. Velký úžitek je dán tím, že při jednom přejezdu je spojeno vysoce efektivní setí s přihnojováním. Rozhodnutí, zda používat přihnojování závisí v podstatě na druhu půdy, druhu osiva a vydatnosti srážek v místě setí. Pöttinger počítá s následujícími trendy při setí s přihnojováním: stoupající ceny osiva, nové složení hnojiva kvůli požadavkům na životní prostředí a pod. Univerzální secí stroje  TERRASEM od firmy Pöttinger nabízí přihnojování pro všechny individuální potřeby a možnosti nasazení.

Kombinovaný podvozek

Pro práci i pro dopravu s přesazenými pneumatikami pro práci ve vlhkých půdách. Pneumatiky jsou pro dobrou manévrovatelnost samostatně uloženy.

Dvouřadové disky

Disky s průměrem 510 mm kypří půdu jen na povrchu a v secím horizontu zanechávají optimálně strukturovanou jemnozem. Nonstop jištění disků je řešeno gumovými tlumiči. Středový rám je široký 3 m a stranové sekce jsou široké dle pracovního záběru.

Pneumatikový válec Packer

S širokými pneumatikami. Každá pneumatika pro 4 výsevní botky. Při otáčení na úvratích je hmotnost stroje přenášena na všechny pneumatiky, které jsou samostatně uloženy a nedochází k jejich protočení. Disky a výsevní ústrojí jsou při otáčení zvednuty.

Dvojdiskové botky

Pro optimální kopírování a dodržení nastavené hloubky setí jsou botky vedeny opěrným kolečkem s paralelogramem. Přítlak je centrálně hydraulicky nastaven od 40 do 120 kg. Konstrukce disků a ložení je bezúdržbové.

Rozdělovací hlava

Hlava (C8 a C9 - dvě hlavy) o velkém průměru pro rovnoměrné dávkování osiva. Při setí kolejových řádků je u C4 a C6 vypnuto šest řádků u C8 je redukována dávka.

Zásobník

V základní výbavě s velkým objemem C4 a C6 – 3000 l a C8 a C9 – 4000 l je koncipován pro systém plnění nakladačem, vaky nebo šnekem.

Dělený rám

Nosný středový rám je o šířce 3 m. Stranové sekce (disky, pneumatikový válec i botky) s nezávislým kopírováním pozemku umožňují mínusový příčný výkyv až do 4°.

Univerzální secí stroje TERRASEM

Univerzální secí stroje TERRASEM

Univerzální secí stroje TERRASEM

Zaujaly Vás univerzální secí stroje TERRASEM? Napiště nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

AGRO bazar

Kategorie AgroBazar nabízí
použitou zemědělskou
techniku vhodnou pro menší
farmáře, pro které jsou nové 
stroje finančně příliš náročné.

Přejít na AGRO bazar >>Prodej nafty

36,50 Kč

© 2024, ZEAS, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑